~ Naruto Revenge ~

Naruto RPG Text Game
 
DomovCalendarFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Server zatiaľ vo fázi vývoja a testovania, sledujte zatiaľ novinky a oznámenia. Ďakujeme. Stránka bude ešte prechádzať grafickými a štylistickými úpravami, taktiež vymenenie, rozšírenie a zlepšovanie niektorých návodov a pravidiel.

Share | 
 

 Systém Financií - Beta Test 1.0

Goto down 
AutorSpráva
Zajíc
Staff *HLP
Staff *HLP
Zajíc

Level : Unlimited
B-DA : Unlimited
Coins : Unlimited
Ryo : Unlimited
Rank : Helper, B3
Experience :
100 / 100100 / 100

Počet príspevkov : 194
Join date : 06.03.2012

OdoslaťPredmet: Systém Financií - Beta Test 1.0   Ne október 14, 2012 2:43 am


~ ,, Beta Test 1.0 " ~
Systém financií, je nová a dúfame premyslená vec, ktorá by mala dodávať fórku záživnosť a nový efekt. Nikde inde tento systém nebol zavedený a keď sa aj o to niekto pokúšal vždy zlyhal, teraz my robíme všetko preto, aby to tak nebolo. Zatiaľ je tento systém iba v testovacej dobe, no hneď ako sa spustí hra bude systém financií naplno odštartovaný a každý bude zodpovedať za svoje platby a financie. Nikde nič nie je zadarmo a preto to nebude opakom ani tu, tento systém bude riadiť finančný stav vašich postáv, pričom si budete dávať pozor na to či plníte misie, či dostanete misie, či získate dostatok peňazí, aby ste si mohli splatiť aspoň základné podmienky života. Skúsim tu teraz predstaviť v číslach tento systém, dúfam, že bude spravený dobre a keby aj nie nič sa nedeje, všetko je zatiaľ iba v skušobnej dobe, tzv. Beta Test. Každý hráč si bude musieť za vlastné fondy zaobstarať jedlo, pitie, ubytovanie, platenie daní pre vesnicu...., ale nie iba hráči sú povinní platiť, takisto vesnica má omnoho väčšie výdavky, ktoré musí spĺňať, a o všetky jej výdavky sa stará samotný Kage, preto je pre neho neprípustné nedávať misie tak často ako to len ide, alebo ľudovo povedané ,, Sedenie na zadku ".


~ Poplatky a príjmi vesnice ~


Začiatočný kapitál vesnice: 6 000 +/-
Týždenné poplatky za vesnicu: 4 000 +/-
Týždenné prídavky rôznych vecí vo vesnici: 500 +/-
Týždenné príjmi pre vesnicu z rôznych prác: 100 +/-
Týždenné dane pre vesnicu od civilistov: 100 +/-


Každá vesnica začína kapitálom, ktorý dostáva ako také štartovné, podľa hráčov a hodností vo vesnici bude suma štartovného odovzdaná dňa toho kedy započne systém financií, pravdepodobne v deň spustenia hry. Vesnica je veľká a preto sú rôzne poplatky, podľa počtu hráčov a hodností sa poplatky pre vesnicu určia, taká stredná cesta je cca. 4 000 ryo. Ako aj poplatky tak aj prídavky má vesnica, preto bola určená cena cca. 500, aby sa s ňou pokryla aspoň malá čiastka poplatkov. V každej vesnici sa dajú vykonávať rôzne práce, napr. Zber kávy, práca na poli... civilisti, NPC, ktorý tam pracujú odovzdávajú 100 ryo každý týždeň ako daň pre vesnicu. Taktiež sumou 100 ryo odovzdávajú civilisti a NPC, ktorý nepracujú a splácajú svoje týždenné dane.


~ Cenník domov a bytov vo vesnici ~


Kúpa- 1 izbový byt- cena: 400 ryo, poplatky: 50 ryo | splátky: 1 týždeň: 100 ryo + poplatky
Prenájom- 2 izbový byt- splácanie: 1 týždeň: 100 ryo bez poplatkov
Kúpa- 3 izbový byt- cena: 600 ryo, poplatky: 75 ryo | splátky: 1 týždeň: 150 ryo + poplatky
Kúpa- 6 izbový byt- cena: 800 ryo, poplatky: 100 ryo | splátky: 1 týždeň: 200 ryo + poplatky
Kúpa- Dom menší- cena: 1 200 ryo, poplatky: 150 ryo | splátky: 1 týždeň: 300 ryo + poplatky
Kúpa- Dom väčší- cena: 1 800 ryo, poplatky: 200 ryo | splátky: 1 týždeň: 450 ryo + poplatky


Ak sa v tom nevyznáte nevadí, čo a ako funguje teraz vysvetlím. Kúpa predstavuje nehnuteľnosť, ktorú môžete odkúpiť. A prenájom predstavuje nehnuteľnosť, ktorú si môžete prenajať s tým, že Vám nehnuteľnosť patrí na 50% pokiaľ splácate určenú sumu. Najlacenjší je 1 izbový byt a najdrahší je 6 izbový, Domy sú rozdelené na menšie a väčšie, ceny sú podľa toho ako veľké a malé domy budú. Cena je pevná môžete si kúpiť byt alebo dom v hotovosti, alebo ak nemáte zrovna naň môžete si ho vziať na splátky, pričom pri oboch možnostiach platíte za dom určité poplatky kde sa zahrňuje plyn, voda a tak podobne... Príklad: 1 izbový byt ma stojí 400 ryo a každý týždeň platím poplatky 50 ryo, ale ja zrovna nemám na to, aby som zaplatil plnú sumu tak vo vezmem na splátky kde každý týždeň zaplatím 100 ryo + spomínané poplatky... Za mesiac je dom splatený v hodnote 400 ryo a plne prechádza do môjho vlastníctva. Každý Genin má na výber si byt prenajať alebo kúpiť, ak si byt prenajme je vesnica povinná splácať mu ho do času kedy ho povýššia a nestane sa aspoň Chuuninom.


~ Poplatky a príjmi hráčov ~


Týždenné poplatky hráčov za jedlo a pitie: 70 ryo
Práca na úrode: 12hodín-30 ryo | 1 deň-70 ryo
Týždenné poplatky ( dane ) hráčov pre vesnicu:
~ Genin- 250 +/- ryo ( 1 týždeň )
~ Chuunin- 400 +/- ryo ( 1 týždeň )
~ Jounin- 520 +/- ryo ( 1 týždeň )
~ ANBU, Special Jounin- 600 +/- ryo ( 1 týždeň )
~ Kage- Plat: 1000 ryo ( 1 týždeň ) poplatok- 600 + 200 ryo ( 1 týždeň )


Každý jeden musí jesť a piť, nemusíte písať ako jete a pijete, avšak poplatok je 70 ryo za týždeň. Každá vesnica má niečo iné, nejakú úrodu napr. farmárske polia, kde môžete ísť ťažiť a pomaly si tak zarábať, za 12 hodín práce máte 30 ryo a za 1 deň 70, myslím, že sa to neoplatí viac ako misia, ale to je iba jeden z mnoha spôsobov ako si zarobiť. Každý musíte platiť vesnici dane a hodnosť určuje cenu poplatku, pretože Genin nezarába tak ako Jounin preto majú rozdielne ceny.

Vďaka tomuto systému by nemal brať nikto misie na ľahkú váhu a preto ich každý aspoň raz za čas pár splniť musí, aby si ako tak zarobil. Kage sa okrem iného takisto musí starať, aby mali hráči vždy pripravenú nejakú misiu rôzneho ranku, pretože Kage je zodpovedný za všetky financie, čím má Kage väčšiu dedinu a viac hráčov, tzv. čím viac sa o to stará nemá problém s platením poplatkov vesnice a neskôr za ušetrené peniaze kupuje nové a nové vymoženosti pre vesnicu.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Systém Financií - Beta Test 1.0
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
~ Naruto Revenge ~ :: Basics ↓ :: Manuals & Informations-
Prejdi na: